Get Adobe Flash player

Nabídka


  

KORINT

 

OLYMPIE

PELOPONÉS

 

 

  

Lefkáda

  

OSTROV LEFKÁDA - je součástí Jónských ostrovů Jónské ostrovy leží v Jónském moři na západě od řecké pevniny. Jedná se o seskupení asi 140ti ostrovů a ostrůvků z nichž je 28 obydlených a 7 z nich je známějších.

 Lefkáda, Kefalonie, Ithaka, Zakyntos, Kythira, Korfu neboli Kerkyra, Paxi

   

 

    

Ostrov Lefkáda

Hotely Lefkada


Penziony studia a apartmány zde

  

Dům BELLA VISTA Nidri-Perigiali

pro více informací a ceny klikněte zde

        

   

Doporučená cesta na Lefkádu

 Lodí z Itálie -Benátky, Ancona, Bari, Brindisi do přístavu Igoumenitsa v Řecku. Dále pak do Prevezy a na Lefkádu. Ostrov Lefkáda je spojen s pevninou mostem, takže není nutné se z pevniny plavit. Rovněž je relativně dobré spojení místní autobusovou dopravou ze Severního Řecka- ze Soluně přímo na Lefkádu, případně do Prevezy.

   

Přístavy doba plavby Společnost
IGOUMENITSA - ANCONA   MINOAN LINES-SUPERFAST www.minoan.gr

 FERRIES - ANEK LINES www.anek.gr

IGOUMENITSA - BARI cca 9 1/2hod BLUE STAR FERRIES www.bluestarferries.com

VENTOURIS FERRIES

IGOUMENITSA - BRINDISI cca 7hod AGOUDIMOS LINES - VENTOURIS FERRIES
IGOUMENITSA - BENATKY  cca 24hod MINOAN LINES - www.minoan.gr

     

 

      

Ostrov Lefkáda - plocha ostrova je asi 302 km2

 Správním střediskem je Lefkáda, ležící na severní špičce ostrova - letiště Aktion 

   

 Z historie ostrova: Nejstarší osídlení sahá až do neolitu,v 7.stol.pnl. zde založili Korinťané město Leukás a z obavy před nebezpečnými skalisky a piráty, kteří drancovali obchodní lodě na západním pobřeží zde vykopali kanál. Tím zajistili klidnou, bezpečnou a rychlejší plavbu svých lodí po východním pobřeží. Tento kanál byl však za Peloponéské války opět zasypán pískem.V době Achajského svazu bylo město Leukás hlavním městem Akarnie a podporovalo Filipa II.Makedonského proti Římanům, kteří město dobyli ve 2.stol.pnl. a vybudovali zde pevný most z ostrova k západní špičce pevniny. Ve středověku byl ostrov v držení panů z Kefalonie a Zante a jiným franckým dynastiím. Pestrá a pohnutá historie ostrova zde však zdaleka nekončí, r.1479 byl ostrov dobyt Turky,r.1684 Benátčany, r.1815 po krátké správě napoleonské , připadl Anglii a až roku 1864 byl připojen k Řecku. Jako důsledek pohnuté historie a četných zemětřesení bylo mnoho památek na ostrově zničeno. Na ostrově žil a působil německý archeolog Wilhelm Dorpfeld,který tento ostrov považoval za Homerovu Ithaku- vlast Odysseovu, jeho tvrzení byla založena na topografických skutečnostech. Odysseovo město předpokládal v západní části roviny Nídri,kde při pozdějších vykopávkách byly skutečně nalezeny domovní zdi a střepy keramiky.Archeologické nálezy Achajské a Minojské kultury můžete vidět v archeologickém muzeum hlavního města ostrova - Lefkada. Historické centrum města Lefkáda má příjemnou pěší zónou, náměstí a typické úzké uličky s obchody a obchůdky, kavárnami a restauracemi. Okolo města je přístavní molo, kde kotví nejrůznější typy lodí a jachet. Nedávno zde byla dokončena výstavba největší a nejmodernější mariny v Řecku. 

Website: www.medmarinas.com

V dnešních dobách je ostrov Lefkáda přizpůsoben turistickému ruchu, zejména na východním pobřeží, které nabízí rušnější místa s obchody, obchůdky a restauracemi, diskotékami,různými půjčovnami lodí, aut, motocyklů a člunů.Je zde rovněž potápěčské centrum. A to nejdůležitější spousta krásných pláží.

Největším a nejrušnějším rekreačním střediskem na Lefkadě je městečko Nidri, druhé největší na ostrově. Z letoviska Nidri je pěkný výhled na ostrůvky Madouri, Skorpidi, Sparti a Skorpios. Ostrov Skorpios patří k majetku Onassisovy rodiny. V roce 2001v přístavu v Nidri byla odhalena bronzová socha Aristotela Onassise - v nadživotní velikosti. Aristotelis Onassis odkoupil ostrov od řecké vlády v roce 1962.

Užitečné telefony:

  • Policie Lefkáda: +30 26450 22346
  • Požárníci Lefkáda: +30 .....
  • Poliklinika Lefkáda : +30 26450 31065
  • Přístav Lefkáda: +30 26450 22322
  • Nemocnice Lefkáda:+30 26450 2537

Jiné služby na Lefkádě:

Mapa Lefkády 

   

   

  

Nejoblíbenější zájezdy

     

   

  

      

           

    

    

         

   

   

........